İade ve Değişim Şartları

İade ve Değişim Şartları


6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince, satın alınan ürünleri tahrip etmeden, ürünün tekrar satın alınabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren ondört (14) günlük süre içinde neden belirtilerek/belirtmeden iade veya değişim yapabilirsiniz.


Alıcının, 14 gün içinde mağazaya iade talebinde bulunduğu halde iadesi mümkün olmayan durumlar aşağıdaki gibidir:


· Alıcının isteğiyle kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler,

· Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)

· Alıcı tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.), basılı ürünler (Kitap, dergi vb.), yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri,

· Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,


· Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (Külçe, Ziynet Altın ve Gümüş kategorisindeki tüm ürünler vb.)

· Tatil kategorisinden satın alınan otel, yurt içi/yurt dışı turlar, gezi ve uçak bileti gibi ürün ve hizmetler. Bu ürün ve hizmetlerin iptal/iadesi, satıcı acente uygulaması doğrultusunda yapılır.)


Bunların dışında ürünü iade edebilmeniz için aşağıda bulunan iade şartlarına uymanız gerekmektedir. Aksi takdirde ürün tarafımızdan kabul edilmeyecektir.  

· İade ve değişim süresi ondört (14) gündür.

· İade veya değişim yapılacak ürünün faturası, kutusu, ambalajı varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iade kabul edilmeyecektir.

· İade veya değişim talebiniz neden belirtilerek Bize Ulaşın sayfamızdan e-posta gönderebilir veya iletişim bölümündeki numaramızı arayarak bize bildirebilirsiniz. 

· İade işlemlerinde kargo bedeli üründeki herhangi bir problemden dolayı ise tarafımızca karşılanır. Eğer iade nedeni üründeki herhangi bir problemden kaynaklı değil ise kargo bedeli müşteriye aittir.  

· Ürünü adresimize anlaşmalı kargo firması ile gönderirken orijinal kutusu zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilmelidir. 

· Ürünün orijinal kutusu zarar görmeden ve faturası tarafımıza ulaştığı gün itibariyle geri ödemeniz 7 iş gün içinde kartınıza iade edilecektir. Havale ve kapıda ödeme işlemlerinde ise ürün ve fatura tarafımıza ulaştığı andan itibaren 3 iş günü içerisinde alıcının e-posta ile tarafımıza yazılı olarak gönderdiği hesap numarasına geri ödemesi yapılacaktır.  

· İade işlemleri sadece hafta içi (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) yapılmaktadır.     

wp icon